niedziela, 8 grudnia 2013

Sprawy organizacyjne

Drodzy Czytelnicy, w związku z coraz częściej wysyłanymi do nas zapytaniami odnośnie „Masek Feniksa” w wersji papierowej, informujemy, iż taka nie istnieje (owszem, jest kilka roboczych wydruków, no ale nie nazywajmy tego książką :-) ).

Moglibyśmy w tym miejscu próbować Was przekonać do elektronicznej wersji książki odwołując się patetycznie do eko zachowań i ochrony lasów, ale nie tym się kierowaliśmy (aczkolwiek popieramy wszelkie działania mające na celu ochronę środowiska i z pełną sumiennością segregujemy śmieci :-) ).
Sami jesteśmy tradycjonalistami i jesienno-zimowe wieczory najchętniej spędzalibyśmy z ciepłą herbatą okryci kocem z klasycznym (papierowym) wydaniem książki (poza Bobbym, który czytaniem ogólnie się brzydzi ;) ).
Przyglądając się jednak temu jak ewoluuje książka z pełną świadomością zdecydowaliśmy się na stworzenie e-booka do czytania on-line, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że coraz częściej zasypiamy z komputerem czy tabletem, aniżeli z książką. Z duchem czasu walczyć nie będziemy, bo to walka z wiatrakami.
Naszym założeniem od samego początku było stworzenie nie typowego e-booka w pdf-ce, a wykorzystanie wszelkich form i pomysłów, jakie niesie za sobą komputer i Internet.
Staramy się ułatwić i urozmaicić czytelnikowi zapoznanie się z historią bohaterów „Masek Feniksa”. Dodajemy muzykę do każdego rozdziału, zdjęcia miejsc w których toczy się akcja, jak też ubarwiamy ją ilustracjami (które będą tematem osobnego, kolejnego wpisu). Na potrzeby bloga Bobby dopisuje skrypty ułatwiające śledzenie tekstu i pozwala zapamiętywać miejsca w których zakończyliśmy czytanie.
Próbujemy uatrakcyjnić czytelnikowi zapoznanie się z naszym projektem.
Mamy jeszcze kilka pomysłów i mamy nadzieję, że uda się je zrealizować.
Projekt od samego początku zakładał, że pierwsza część książki (bo są jeszcze 2 części) w całości ukaże się najpierw w wersji elektronicznej, natomiast czy doczeka się formy papierowej, to już czas pokaże i nie my o tym zdecydujemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz