sobota, 21 grudnia 2013

Osobliwy świat Haliny

Na blogu powstało nowe miejsce; ilustracje zwane „osobliwym światem Haliny – przenikające się historie zawarte w obrazie i obrazy zawarte w tekście”.
Zapewne wszyscy czytelnicy zwrócili uwagę, że w naszym projekcie pojawia się coraz więcej jej ilustracji. Z dumą możemy pochwalić się, iż nie jest to grafika komputerowa, ale rysunek odręczny. Halina jest również korektorką powieści i współtwórcą tego bloga.
Wszystkie ilustracje tworzone są specjalnie na potrzeby „Masek Feniksa” i będą im już stale towarzyszyć.
O Halinie trudno mi pisać, gdyż nie jest wylewna w mówieniu o sobie. Uruchomiłam więc wyszukiwarkę, by stworzyć opis jej osoby.
Halina Pieścik – specjalistka od czerni i bieli, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, uczestniczka kursów w pracowni profesora Janusza Stannego. Korektorka książek, ilustratorka. Reprezentantka Polski w projekcie WIK (Wystawa Ilustratorów Książkowych) z całego świata, uczestniczka „Salonu Ilustratorów”, autorka plakatów i kolaży, aranżer ekspozycji, designer wnętrz.
Z mojej strony mogę dodać; niezwykle twórcza, pomocna, rzeczowa i intrygująca osoba.
Halina w ogóle jest niezwykle ważną osobą w projekcie dotyczącym „Masek Feniksa”, ale o tym napiszę innym razem. Łączy się z tym ciekawa historia.
Z wielką przyjemnością zapraszamy do oglądania Ilustracji.
Więcej informacji o Halinie Pieścik:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz